PROJEKTS PASSWORLD

eu flag europe for citizens enpas

Projekts PassworLd uzņem apgriezienus

Ar projektu “PassworLd” uzsāk pašvaldību izglītošanu par patvēruma meklētājiem

Lai veicinātu pieredzes apmaiņu starp dažādām valstīm par imigrantu integrācijas procesiem un problēmām sabiedrībā, meklējot to risinājumus un veicinātu atbalstu pašvaldību vidū, Latvijā uzsākts Eiropas Savienības projekts PassworLd, kura ietvaros savā pieredzē ar Latvijas pašvaldībām dalījās pārstāvji no Vācijas, Igaunijas, Horvātijas, Lietuvas un Latvijas. Projektu Latvijā īsteno biedrība “Balkānu zieds”.

18. jūlijā Ropažu Kultūras un izglītības centra telpās notika projekta atklāšana, kas vienkopus pulcēja vairāk nekā 20 pārstāvjus no dažādām Latvijas pašvaldībām un ārvalstu viesus. Kopumā projekta ietvaros paredzēti seši pieredzes apmaiņas pasākumi, lai izglītotu Latvijas pašvaldību darbiniekus par patvēruma meklētāju uzņemšanas procesu.

Pirmie būs ieguvēji…

Aicina pieteikties konferencei par imigrantu integrācijas procesiem,

eu flag europe for citizens enpas

Aicina pieteikties konferencei par imigrantu integrācijas procesiem, problēmām un aizspriedumiem “PASSWORLD 2016 LATVIJA” Sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju š.g. 5. un 6. oktobrī Latvijā pirmo reizi norisināsies starptautiska konference, kurā diskutēs par imigrantu integrācijas procesiem, problēmām un aizspriedumiem sabiedrībā “PASSWORLD 2016 LATVIJA”. Konference notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas konferenču centrā. Konferencē piedalīties aicināti Latvijas pašvaldību pārstāvji, sociālodienestu darbinieki, skolu direktori, psihologi, sociālie pedagogi,

lai izvērtētu un iepazītos ar projektā iesaistīto valstu pārstāvju pieredzi imigrantu integrācijas pasākumu īstenošanā. Konferencē uzstāsies lektori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Horvātijas un
Vācijas. Par imigrantu integrācijas procesiem savā pieredzē dalīsies Gediminas Bučiūnas, Auksė Petruškevičiūtė, Vladimiras Gražulis (Lietuva), Liesma Ose, Andrejs Lukins (Latvija), Miljenko Glasovičs (Horvātija), Irina Oleinits, Veronika Nuter (Igaunija). Konferences programma sastāvēs no teorētiskās un praktiskās daļas. Abās konferences dienās pirmā sesija tiks veltīta lektoru priekšlasījumiem, savukārt otrajā sesijā norisināsies praktiskas apmācības darba grupās. Plašāka informācija par konferences “PASSWORLD 2016 LATVIJA” programmu un lektoriem sekos drīzumā. Lektoru uzstāšanās konferencē tiks tulkota latviešu, angļu un krievu valodās, bet dalībai diskusijās un darba grupās būs iespēja pieteikties, izvēloties tēmu un darba valodu konkrētajā grupā. Par dalību konferencē dalībniekiem tiks izsniegti sertifikāti. Piesakoties līdz 16. septembrim dalība konferencē ir bez maksas. No 19. līdz 23.septembrim dalība konferencē 10EUR no personas, bet no 26.septembra līdz 4. oktobrim – 15 EUR no personas. Sadarbībā ar viesnīcu “Bellevue Park Hotel Riga” , konferences dalībniekiem tiek nodrošinātas naktsmītnes. Viesnīcas izmaksas vienai personai nakšņojot divvietīgajā numuriņā – 23 EUR. Apstiprinājumu dalībai konferencē lūdzam sūtīt uz e-pastu:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
Tālrunis informācijai + 371 26334378 (Astra Ozola, projekta vadītāja).